Krievijas vīza

Krievijas vīzas noformēšana

Krievija izceļas ar savu neparasto arhitektūru, vēsturiskajiem pieminekļiem un neskarto dabu, taču, lai to visu apskatītu, nepieciešama Krievijas vīza. Pieaugot tūristu plūsmai uz Krieviju, paplašinājušās arī iespējas un veidi, kā noformēt vīzu.

Vīzu veidi un izmantošana

Vīza ir noteikta izmēra un izskata uzlīme, ko ielīmē ceļošanas dokumentā, un tā izsniegšanas atļauja ir tikai oficiālām aģentūrām un vīzu centriem. Atšķirībā no tā, kādam nolūkam un uz cik ilgu laiku vīza nepieciešama, atšķirsies gan tās noformēšanas ātrums, gan izmaksas. Šobrīd vīzas uz Krieviju varam noformēt tūrisma aģentūrās, vīzu centros, kā arī vēršoties vēstniecībā.

Tūrisma vīza

Tūrisma vīza ir vienreiz izmantojama vīza un tiek izsniegta uz laiku līdz 30 dienām. Tā ir lieliski piemērota, lai aizbrauktu īsā ceļojumā vai paciemotos pie draugiem, taču tā nebūs piemērota, lai strādātu vai dzīvotu Krievijā. Piemēram, ja nepieciešama Krievijas vīza uz gadu vai ilgāk, tad nepieciešama komercvīza, kas ir krietni dārgāka.

Tranzīta vīza

Krievijas tranzīta vīza nepieciešama, ja plānojam šķērsot Krievijas teritoriju, taču negrasāmies Krievijā uzturēties. To parasti izmanto tālbraucēji un kravu pārvadātāji, kuriem iebraukšana un izbraukšana no Krievijas nepieciešama tikai tranzīta vajadzībām. Lai saņemtu tranzīta vīzu, jāuzrāda dokumenti vai ceļojuma biļetes, kas apliecina, ka Jūsu galapunkts ir kāda cita valsts, un Krievijā uzturēsieties tikai īslaicīgi, caurbraucot.

Vīza ar ielūgumu

Ir iespējama arī vīza uz ilgāku laika periodu, dažkārt pat uz vairākiem gadiem, taču, lai saņemtu šādas ilgtermiņa uzturēšanās un iebraukšanas atļaujas, nepieciešams ielūgums no Krievijā esošas, oficiālas iestādes vai personas, ko apstiprina Krievijas Federālais migrācijas dienests. Piemēram, iespējama darba vīza ar ielūgumu, mācību vīza, kā arī vīza, kas paredzēta ģimenēm, kas ir šķirtas, piemēram, ja viens no dzīvesbiedriem dzīvo Krievijā, bet otrs atrodas Latvijā.

Vīzas izmaksas

Ja nepieciešama Krievijas vīza cena, ar kuru jārēķinās, ir ap 70 eiro. Krievijas vīza bērniem un tūrisma vīzas ir vislētākās, savukārt komercvīzu cenas var atšķirties, atkarībā no plānotās uzturēšanās ilguma un mērķa.

Lai noformētu vīzu, nepieciešama:  

  • fotogrāfija (krāsaina, lietišķa stila fotogrāfija uz balta fona);
  • pase (derīga vēl vismaz 6 mēnešus);
  • Apdrošināšana;
  • dati par Jūsu dzīvesvietu un darba vietu.

Izpētot, cik maksā Krievijas vīza, atradīsiet gan lētus, gan dārgākus piedāvājumus, taču visbiežāk cenu starpību veido pieteikuma izskatīšanas un vīzas noformēšanas ātrums. Kā viens no drošākajiem un ieteicamākajiem vīzu centriem, ir Krievijas vīzu centrs.

Došanās uz Krieviju bez vīzas

Krievijas vīza Latvijas pilsoņiem ir obligāta. Lai dotos uz Krieviju bez vīzas, ir jābūt Krievijas pilsonim vai valsts piederīgajam kādā no Krievijas sadarbības valstīm. Piemēram, cilvēki no Izraēlas, Armēnijas, Kazahstānas, Peru, Kolumbijas un daudzām citām valstīm var iebraukt Krievijā un uzturēties tur bez vīzas pat 3 un vairāk mēnešus. Taču latviešiem diemžēl iebraukšanai ir nepieciešama oficiāla vīza, pretējā gadījumā plānotais ceļojums beigsies krietni ātrāk, kā bija iecerēts, – jau pie abu valstu robežas.

Krievijas vīza var šķist sarežģīta un apgrūtinoša procedūra, taču, ja savlaicīgi plānojam savu braucienu un nokārtojam visus nepieciešamos dokumentus, tās noformēšana nebūt nav tik grūta. Un tie paši nosacījumi attiecas arī uz Krievijas pilsoņiem, kas ceļo uz Latviju, jo arī viņiem ir nepieciešama Šengenas vīza Krievijas pilsoņiem. Svarīgākais – nokārtot vīzu savlaicīgi, lai pēdējā brīdī neizjauktu ceļošanas plānus!